Ik schrijf er niet zo vaak over, waarschijnlijk ga ik het ook niet zo vaak meer doen, want ik ben al 48. Op school kon ik bijna nergens anders aan denken, wat niet zo goed was voor de leerprestaties ( ja ik zoek graag naar redenen waarom ik op school mislukt ben, “te dom” kan toch niet waar zijn ? )
Gisteren werd ik geraakt door een uitspraak van Jezzebel, en hoewel ik niet zoveel lees ( met een leeg hoofd lukt het beter om iets nieuws te bedenken ), ben ik toch eens gaan kijken.
De uitspraak ging over een spelfout.
Daar blijft mijn oog achter haken, schreef ze, en dat was zo verbluffend raak, dat het niet meer uit mijn hoofd ging.
Ik heb zo vaak “het gaat om de inhoud, niet om hoe je het schrijft” gehoord, dat het bijna ik ben gaan geloven.
Op de kunstacademie schijn je er ook ver mee te komen.
Net zo vaak heb ik gehoord dat ik bot ben, dat ik wel een punt heb, maar dat ik mijn boodschap mooier had moeten verpakken.
Probeer het zelf eens een keer, alleen naar de inhoud kijken.
Ik keek dus op de pagina van Jezzebel.
Het eerste dat ik dacht was : ” No sex please, we’re Brittish “.
Een Joodse vrouw, hoe kan het ook anders.
Mijn moeder had een Joodse vriendin, en ik kon op mijn 21-e nog net ontsnappen aan Joyce, met haar zwarte jurk.
Of eigenlijk ben ik door toeval ontsnapt, ze intrigeerde me mateloos.
Eigenlijk kan ik me wel voorstellen dat het AH zo frustreerde dat blonde Heidi met haar blauwe ogen er zo weinig van bakte, en dat ergens in zijn achterhoofd iemand schreeuwde dat sex slecht is en dat alle Joodse vrouwen dood moesten. Niet dat ik zijn boek ooit gelezen heb, maar ik denk dat hij erg gefrustreerd moet zijn geweest.
Als een man zijn pagina vol zet met blote vrouwen, denk ik : ben je zelf niet interessant ? Meestal neem ik dan niet eens de moeite om het te onderzoeken.
Als een vrouw het doet, blijf ik wel lezen.
Als je afkomstig bent van GeenStijl, is het wel even schrikken, je krijgt een soort boksbal frontaal, maar dat vinden mannen eigenlijk gewoon lekker.
Anders was er nooit een op het idee gekomen om “Fight Club” te schrijven.



Leave a Reply